Eğitim ve danışmanlık verdiğimiz konular

Karaer Kurumsal Danışmanlık Ltd. Şti. olarak danışmanlık ve eğitim verdiğimiz konular;

Ayrıca bu eğitimleri www.learnforbusiness.com adresinde online olarak eğitim de veriyoruz.

Yalın Üretimin Özü (Ücretsiz)

Yalın Üretimin Özü Şirketlerin başarısı Müşterinin istediğini vermek, Müşterinin istediği zamanda vermek, Müşterinin kabul edeceği fiyata vermek üzerine kuruludur. Yalın üretimin özü ise yukarıdaki bu üç parametreyi sekteye uğratan israf kalemlerine odaklanmaktır. Kısa bir eğitimle İsrafın aslında ne demek olduğunu, yalın üretimin amacının ne olduğunu net bir şekilde öğreneceksiniz…

Yalın Üretim Araçları

Yalın Üretim Araçları Bu eğitim ile Yalın Üretimin şirketinizde uygulanması gereken hemen hemen bütün araçlarını çok fazla detaya girmeden Yalın Üretim hakkında bir şeyler biliyorumdan çok daha öteye geçeceksiniz. Bu eğitim, Yalın üretim araçlarını tek tek anlattığımız eğitimden önce alınması gereken bir eğitimdir. Yarın üretim eğitiminde görülecek konular; A3 Raporları, 5S, Andon, Otonom bakım, Darboğaz Analizi, Sürekli akış, Yığın üretim-sürekli akış, Catchball prosesi, Drum-buffer-rope, Yamazumi-Hat dengeleme, Proses dengeleme, Gemba walks, Heijunka, Yığın üretim-tekli üretim, Heijunka, Hoshin Kanri planlama, Jidoka – Otonomasyon, JIT Just-in-time, İtme-çekme mukayesesi, Kaizen sürekli iyileştirme, Kanban çekme sistemi, KPI Performans göstergeleri, Muda (İsraf), Ekipman etkinlik oranı OEE, PUKÖ Döngüsü, Poka-yoke Hata önleme, 5 Niçin, Kök neden analizi, Balık kılçığı diyagramı, SMED, Altı büyük kayıp, SMART Hedefler, Standartlaştırılmış iş, Takt zaman, ı Toplam üretken bakım-TPM, Toyota üretim sistemi, Değer akış haritalama, Görsel fabrika şeklindedir.

 

OEE – Ekipman Etkinlik Oranı

OEE – Ekipman Etkinlik Oranı Şirketin Kalite, Çalışabilirlik ve Performans üçlüsünden oluşan verimini tam olarak görmenizi ve verimlilik açısından geçmişte neredeydik, şimdi neredeyiz sorularına cevap verip, gelecekte nereye gideceğinize ışık tutacak bir eğitimdir.

 

TPM – Toplam üretken bakım

TPM – Toplam üretken bakım Yalın üretim sisteminin olmazsa olmazlarından, plansız, arıza nedeniyle duruşlar nedeniyle oluşan üretim ve şirket kazanç kayıplarını azaltmak için kullanılan bir sistemdir. Öğrenmek şirketinize kar, size kariyer getirecektir.

 

FMEA Hata modlari ve etkilerinin analizi

FMEA yeni bir ürün tasarımı veya prosesi söz konusu olduğunda, oluşabilecek olan hataları ve riskleri en aza indirmek için uygulanır. Otomotiv ve otomotiv yan sanayiinde uygulanması şart olan FMEA, daha sonra beyaz eşya endüstrisine ve son olarak da ISO 9001’in güncellenmesi ile birlikte risk analizi olarak artık diğer endüstrilere de geç de olsa girmeye başladı. Bu eğitimde FMEA’nın ne olduğunu ve nasıl uygulayacağınızı gerçek örnekleriyle birlikte göreceksiniz.

 

5S İşyeri Organizasyonu

İşyerleri için ister hizmet üretsin isterse de imalat yapsın, verimliliğin ilk olmazsa olmazı temizlik, tertip, düzendir. Japon üreticiler bunun çok önceden farkına vararak bir sistem geliştirmişler ve adına da 5S sistemi demişler. Japonya\’da bu sistemin etkinliğini gören Amerikalı otomotiv endüstrisi aradaki verim farkını kapatmak için bu sistemi kendi fabrikalarında uygulamaya başlamış ve ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Bu eğitimde 5S\’i örnekleriyle tam olarak görecek ve rahatlıkla uygulayabilir düzeye geleceksiniz.

 

SWOT Stratejik Analiz

Stratejik yönetim söz konusu olduğunda öncelikle mevcut durumunuzu analiz etmeniz, güçlü yanlarınızı ve zayıflıklarınızı bilmeniz, kuruluş dışı çevrenin kuruluşunuza olan fırsat veya tehdit gibi etkilerini değerlendirmeniz için SWOT analiz yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden biridir. SWOT eğitimi ile birlikte uygulama sonrası çalıştığınız kuruluşlar ilgili veya kendiniz için uygularsanız kendiniz için farkındalıklarınız artacak ve daha gerçekçi kararlar alabileceksiniz.

 

Ürün maliyeti hesaplama

Doğru yaptığınızda kar elde ettiğiniz, yanlış yapanların ise şirketlerine zor duruma soktuğu bir konu. Herkese kolay gibi gelen ama iş büyüdüğünde aslında göründüğü kadar da kolay olmayan bir konu. Bu eğitimle, ürün maliyetlerinin değişik yollarla nasıl hesaplanacağını basit bir dille öğrenip hemen iş yerinize uygulamak isteyeceksiniz.

 

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Olması gerektiği gibi uygulandığında şirketinize çok fazla fayda sağlayan, kaliteyi yükselten, müşteri memnuniyeti sağlayan, maliyetleri düşüren ve organizasyondaki kaosu engelleyen bir sistemdir. Doğru uygulama, doğru bilgi gerektirir. Bu eğitimimizde ISO 9001:2015 versiyonunu her yönüyle eksiksiz bir şekilde örnek açıklamalarıyla öğreneceksiniz.

 

Özgeçmiş hazırlama

Özgeçmiş bir çeşit sizin ve yeteneklerinizin reklamıdır. Bir işe girmek için mülakata çağırılma şansı ancak iyi bir özgeçmişle mümkündür. İş ilanını veren şirketin bulabileceği en iyi kişi siz de olsanız iyi bir özgeçmiş hazırlayıp da göndermediyseniz o işe girme şansınız yoktur. Bu nedenle bir işe girmenin ilk şartı iyi özgeçmiş hazırlamaktır. Bu eğitimde özgeçmiş hazırlanırken nelere dikkat etmek gerekli ve yapılmaması gereken özgeçmiş / CV hataları nelerdir öğreneceksiniz.

 

 

Toplam Oy Sayısı 0

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir