Motosiklet bir taşıt aracıdır.

Motosiklet bir taşıt aracıdır. Kimsenin itirazı yok. Ben de kendi aracımı kullanırken onları bir taşıt aracı olarak görüp önümdeyse arada gereken mesafeyi bırakıyorum, normal bir taşıt aracı olarak. Hatta biraz da pozitif ayrımcılık yapıp trafikte kolluyorum da onları (yaralanma riski daha fazla diye).

Ancak onlar kendilerini bir taşıt aracı olarak görmüyorlar sanıyorum.
Bakıyorum yolun sağından giderken sağdan ters istikamette geliyor (bir, iki değil çok sayıda oldu).
Sağımdan gelip önüme kırıyor aniden frene basmak zorunda kalıyorum.
Sol bariyer ile arada çok az mesafe varken bir aracın oradan geleceğini düşünmediğiniz bir anda çok hızlı bir şekilde o dar aralıktan bir motosiklet geliyor.
Arkadan sıfır takip mesafesi ile geliyorlar (iki kez çarptılar benim kullandığım araca arkadan, bir tanesi devrildi “yok bişey, yok bişey” deyip kalkıp üstünü temizleyip devam etti, özür dilemeden 🙂

Tamam motosiklet hem ulaşım kolaylığı sağlaması, hem ucuz olması, hem trafikte pek fazla takılmaması hem de biraz özgürlükçü, biraz doğasever bir havası olması nedeniyle güzel bir taşıt ama trafik kuralları ve trafik terbiyesi sadece dört tekerliler için değil, onlar için de var.
Trafikte bir araç olarak görülmeye devam etmek istiyorlarsa bu kurallara uymalılar.

Son zamanlarda getir, götür, geri-getir gibi şirketler nedeniyle de her yerde motosiklet ve mobilet tarzı araçlar var. İyi kullananlar da var ama açıkçası korkuyorum ben onların hatası nedeniyle yaralanmalarına neden olmaktan ve yine onların hatası nedeniyle benim üzerime kalacak bir problem çıkmasından.

Toplam Oy Sayısı 1

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir